Kolonie 2018

Już nie długo zbliża się koniec roku szkolnego. To czas wielkich urlopów i wyjazdów. Wszystkie dzieci czekają na ten dzień z utęsknieniem. To okres, kiedy mogą wypocząć od  szkoły, a także od innych obowiązków.

Wiele dzieci wyjeżdża w tym okresie z rodzicami na wczasy. Część zostaje w mieście. Rodzice zazwyczaj na okres wakacyjny chcą, aby dzieci odpoczęły od problemów, z jakimi spotykają się w ciągu roku szkolnego. Dlatego organizują im wyjazdy na kolonie.

Kolonie w Polsce mają na celu uczyć dzieci samodzielności i odpowiedzialności. W dzisiejszym artykule opiszę jakie kolonie zwykle są organizowane w 2018 roku.

Kolonie dla dzieci 2018

Rodzice mają do dyspozycji duży wybór miejsc gdzie mogą posłać swoje dzieci na kolonie. Są możliwości wyjazdów w góry, nad morze i jeziora. Tak, aby dzieci mogły przeżyć niezapomniane wakacje razem z kolegami i koleżankami. Czeka ich wiele atrakcji, które organizowane są przez wychowawców i instruktorów.

Kolonie 2018

Zaplanowane są również zajęcia:

  • Sportowe;
  • Terenowe;
  • Rekreacyjne, które wypełnią każdą minutę Twojego wyjazdu.

Poza plażowaniem, grami zespołowymi czy chodzeniem po górskich szlakach, również wiele kolonii oferuje intensywne zwiedzanie najciekawszych zabytków miejsc. Już dziś rodzic z dziećmi może wybrać najlepszą formę aktywności na koloniach. Takie kolonie pozwolą, twojemu dziecku się rozwijać. A także może być dopasowane do jego zainteresowań.

Kolonie dla dzieci to spędzanie emocjonujących wakacji w takich krajach: Francja, Włochy, Grecja, Hiszpania. W Polsce czekają na was największe nadmorskie kurorty takie jak: Władysławowo, Kołobrzeg, Ustka czy Darłowo. Jeśli lubicie aktywne spędzanie czasu podczas wędrówek górskich to warto  przyjechać na kolonie do Zakopanego. Jeśli nie wybierzecie nic z tych dwóch możliwości, zabierzemy Was na pełną słońca i uśmiechu podróż do krainy Wielkich Jezior Mazurskich lub do Siemianiówki w Puszczy Białowieskiej.

Popularne wyjazdy dla dzieci

Kolonie przeznaczone są dla dzieci w każdym wieku. Nawet dla dzieci od 5 do 15 roku życia. Wiele kolonii proponuje bogatą ofertę wyjazdów odpowiadających na zainteresowania i potrzeby takich właśnie dzieci. Najczęściej wybierane są kolonie tematyczne. Takie jak kolonie z Harrym Potterem w Łebie, taneczne obozy dla dzieci, obozy piłkarskie czy paintballowo-quadowe. Innym, lecz równie ciekawym rozwiązaniem, mogą być również kolonie dla dzieci o charakterze agroturystycznym.

Miejsca, w których organizowane są kolonie dobierane są starannie tak, aby były nie tylko czyste i bezpieczne, ale też ich położenie pozwalało cieszyć się urokami okolicy. Opiekę nad dziećmi sprawuje doświadczona kadra. Kadra, która rozumie dzieci i ich potrzeby. A także zna wszystkie najfajniejsze gry i zabawy oraz najpopularniejsze kreskówki.

Najbardziej popularne obozy w Polsce zlokalizowane są nad morzem. W miejscu tym dzieci czują się bardzo dobrze. Na kolonii dzieci przebywają ze swoimi rówieśnikami. A także uczą się działania w grupie, ich czas jest tak zorganizowany. Tak, aby przyjemne łączyli z pożytecznym poprzez różnego rodzaju zabawy edukacyjne, wycieczki do ważnych historycznie miejsc.