Koszulki dziecięce – jakie modele wybrać dla chłopca?

Koszulki dziecięce – jakie modele wybrać dla chłopca?

Nie ma bardziej uniwersalnego elementu garderoby niż koszulka. Wybierając koszulki dziecięce dla chłopca trzeba wziąć pod uwagę wygodę, funkcjonalność, ale również design, bo chłopcy też chcą wyglądać modnie. Zatem jakie koszulki warto, a jakie trzeba mieć?

Koszulka na różne okazje

Bardzo popularny stał się styl smart casualowy i koszulka świetnie się w niego wpisuje. Dlatego do koszulki polo czy t-shirtu można wybrać marynarkę casualową. Model w kratę, z łatami albo wykonany z nieszlachetnego materiału, np. jeansu czy sztruksu możliwości jest naprawdę wiele. Nawet dorośli mężczyźni chętnie wybierają takie stylizacje, a mali chłopcy wyglądają w nich bardzo uroczo. Koszulka może być bez wzoru, jednak jeśli marynarka i spodnie są w stonowanej kolorystyce wtedy strój będzie nudny. Chłopca warto ubierać kolorowo, wszak kiedy będzie starszy pewnie i tak chętniej będzie wybierał zachowawcze kolory. Zatem koszulki z wzorami są jak najbardziej wskazane albo też dobieranie kolorowej marynarki do koszulki typu basic.

Koszulki dziecięce do aktywności sportowej

Choć wielu chłopców chętniej serfuje po sieci niż na desce albo ćwiczy kciuki zamiast grać w piłkę, to jednak warto zachęcać swoje dziecko do aktywności fizycznej. Aby chętniej ją podejmowało musi mieć odpowiednie ubrania, które nie krępują ruchów i dobrze odprowadzają pot. Niewątpliwie koszulki bawełniane doskonale się sprawdzają. Można wybrać też te z kołnierzykiem, czyli polo. Będą konieczne kiedy zabierzesz dziecko na pole golfowe, wszak obowiązuje tam swoisty dress code. Koszulka polo sprawdzi się także dla młodego miłośnika tenisa, a także piłki nożnej. Można zdecydować się na t-shirty z wizerunkami gwiazd sportu albo koszulki z emblematami ulubionych klubów piłkarskich czy też klasyczne modele z dużymi numerami nawiązujące do baseballowych strojów.

Im więcej różnorodnych koszulek, tym lepiej wszak chłopcy noszą je chętniej niż koszule. Jeśli dziecko przechodzi chwilową fascynację jakąś postacią, to warto spełnić jego marzenia i kupić mu koszulkę z jej wizerunkiem. Mimo, że gust czy upodobania mogą mu się zmienić, to jednak dziecko rośnie na tyle szybko, że w kolejnym roku i tak prawdopodobnie koszulka będzie musiała być sprzedana czy komuś oddana. Warto zwracać uwagę na jakość, zwłaszcza, że częste pranie może niszczyć słabej jakości tkaniny.