Labirynty dla dzieci

Każdy labirynt to prawdziwa przygoda. Labirynty edukacyjne to doskonała zabawa, a zarazem nauka dla uczniów.

Labirynty to zagadki logiczne, które polegają na odnalezieniu drogi z punktu A do punktu B. Dziecko szukające rozwiązania tej łamigłówki rozwija zdolności logicznego myślenia, refleks oraz zmysł orientacji.

Labirynty dla dzieci do wydruku

Labirynty dla dzieci to przyjemna zabawa nie tylko dla najmłodszych. Labirynt to ciąg korytarzy, z których trudno znaleźć wyjście. Poszukiwanie drogi przez labirynt wspiera rozwój wyobraźni przestrzennej i kształtuje logiczne myślenie.  

Zabawa labirynty ćwiczy umiejętność koncentracji, skupienia oraz cierpliwość. Odnalezioną drogę możemy pokolorować wybranym kolorem starając się nie wyjeżdżać poza linie. Warto zachęcać dzieci do zabaw z labiryntami już od najmłodszych lat.

Labirynty tworzone są w trzech poziomach trudności:

Łatwe labirynty

łatwe labirynty

Średnie labirynty

średnie labirynty

Trudne labirynty

trudne labirynty
Labirynty to również bardzo popularne ćwiczenia grafomotoryczne. Zapewne labirynty będę się wydawać także zdecydowanie bardziej atrakcyjne dla dzieci. Gdyż oprócz ćwiczenia sprawności graficznej, po prostu są ciekawą i ekscytującą grą dla dzieci. Uczą też przewidywalności, koordynacji wzrokowo-ruchowej, myślenia logicznego, czy chociażby prawidłowego trzymania przyrządów do pisania i rysowania.

W internecie mamy dużo dostępnych tego typu obrazków. Wydrukuj kolorowankę, odnajdź drogę i pokoloruj obrazek.
Nawet najprostsze labirynty potrafią być wyzwaniem. Próba wydostania się z labiryntu to świetny sposób na rozwijanie wyobraźni przestrzennej.

Łamigłówki dziecięce

Zagadki to ulubiona zabawa każdego dziecka. Zagadki dla dzieci pomogą przetrwać długą podróż albo kolejkę u lekarza. Zabawne łamigłówki umilają czas, a jednocześnie rozwijają dziecięcą wyobraźnię, umiejętność kojarzenia i łączenia faktów.

Zagadki i łamigłówki stanowią idealną zabawę dla każdego. Niezależnie od wieku odczuwamy satysfakcję z powodu udzielenia prawidłowej odpowiedzi.

Zagadki to jedna z tych form zabawy, które nie tylko zapewniają rozrywkę całej rodzinie. A także mają również walor edukacyjny. Łamigłówki i zgadywanki wpływają na poprawę pamięci, wspomagają koncentrację. Co przyda się dziecku w szkole oraz uczą logicznego myślenia i łączenia faktów. A także w wyjątkowy sposób uczą analizowania wiadomości przekazywanych słownie.

Zagadki nie muszą być „mówione”, można też wspólnie zagrać w kalambury. Lub rozwiązywać je w formie rebusów, krzyżówek czy nawet sudoku.

Zagadki świetnie się sprawdzają podczas dziecięcych imprez urodzinowych. Możemy je również wprowadzić do zabaw w fantowych, gdzie warunkiem odzyskania rzeczy będzie ich odgadnięcie.

Więcej labiryntów znajdziesz tutaj.