Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie w Warszawie to obowiązkowy punkt na mapie rodzinnego zwiedzania stolicy. Jest to miejsce chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców stolicy, jak i osoby przyjezdne.

Łazienki Królewskie Warszawa

Łazienki Królewskie to kompleks pałacowo-parkowy, który powstał w XVIII wieku. Inicjatorem pomysłu był król Stanisław August Poniatowski. Współcześnie jest to miejsce, w którym odbywa się wiele wydarzeń rozrywkowych, kulturalnych, a nawet sportowych. Biorą w nich udział całe rodziny. Wśród obiektów architektonicznych na terenie Łazienek Królewskich zachowały się m.in.: Amfiteatr, Belweder, Pałac Łazienkowski, Stara Pomarańczarnia oraz Zamek Ujazdowski. W przyległym parku znajduje się pomnik Fryderyka Chopina. Pałac zaś stanowi siedzibę Muzeum.

Atrakcje dla dzieci w Łazienkach Królewskich

Wybierając się do Łazienek Królewskich z dziećmi, z pewnością będziemy szukali dla nich ciekawych zajęć. Jakie aktywności czekają na nasze pociechy w tym warszawskich pałacu oraz przyległych do nich ogrodach?

Warszawa atrakcje dla dzieci w Łazienkach Królewskich:

Zajęcia warsztatowe dla dzieci oraz rodziców:

Dla rodzin wraz z dziećmi przygotowano zajęcia warsztatowe, w których wraz z najmłodszymi uczestniczą również rodzice. Warsztaty zostały podzielone na trzy różne grupy wiekowe:

  • dla maluchów (1-3 lat) przygotowano ćwiczenia, na których poznają kontrasty, a także rozwijają swoją motorykę,
  • starszaki (3-5 lat) poznają przestrzeń muzealną oraz uczestniczą w warsztatach twórczych,
  • dzieci starsze (6-10 lat) mogą zapoznać się z kolekcją obrazów i rzeźb znajdujących się w Łazienkach Królewskich, czekają również na ich kreatywne warsztaty.

Na oficjalnej stronie internetowej Łazienek Królewskich publikowany jest harmonogram poszczególnych zajęć wraz z ich opisem. Niektóre pozycje wymagają wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub mailowej. W weekendy konieczne jest wykupienie biletów bądź karnetów. Niektóre warsztaty prowadzone są przez znane osoby – gwiazdy wraz z dziećmi czytają książki. Przykładowe zajęcia warsztatowe minionych edycji to:

  • Maski Karnawałowe – uczestnicy zajęć mogli tworzyć własne maski karnawałowe,
  • Bańkowy Flash Mob – łazienkowe ogrody wypełnione zostały tysiącami mieniących się baniek,
  • Pracownia Świątecznych Dekoracji – uczestnicy zajęć mogli stworzyć własne dekoracje,
  • Pracownia Zimowych Form i Kształtów – uczestnicy tworzyli dzieła o typowo zimowej tematyce.

Jeżeli zależy Wam na wspólnym, a co najważniejsze kreatywnym, spędzaniu czasu z dziećmi, z pewnością powinniście rozważyć tę propozycję.

Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich

Corocznie w Łazienkach Królewskich odbywa się Dzień Dziecka. Wstęp jest wówczas wolny, jednak najczęściej konieczne jest wcześniejsze dokonanie rezerwacji. Dla dzieci przygotowywane są atrakcje w formie animacji oraz ciekawych warsztatów.

Park w Łazienkach Królewskich

Park przyległy do Łazienek Królewskich oferuje szereg nietypowych atrakcji. Dzieci wraz z rodzicami mogą podziwiać spacerujące po nim piękne pawie, sarnę, a także wiewiórki. Te ostatnie można dokarmiać orzechami. W stawach kompleksu pałacowo-parkowego pływają ogromne, dorodne karpie.

Muzeum w Łazienkach Królewskich

To propozycja dla nieco starszych dzieci. Na zwiedzających czekają trzy galerie: rzeźb, obrazów oraz grafik. Są to dzieła, które w pałacu zgromadził Stanisław August Poniatowski.