Niesztampowy prezent dla 5 latka

Niesztampowy prezent dla 5 latka

Zbliżają się urodziny dziecka, a Ty nie masz pomysłu, co mu kupić? Wybór odpowiedniego prezentu dla 5-latka faktycznie nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza, jeśli szukamy czegoś oryginalnego. Dziś podpowiadamy kilka pomysłów na prezent dla dziecka pięcioletniego, który wprawi solenizanta w zachwyt.

Zabawki naukowe

Dzieci uwielbiają poznawać świat i uczyć się na podstawie obserwacji otoczenia i istniejących w nim zjawisk. Zatem prezentem, który na pewno wywoła radość u 5 latka będzie zestaw eksperymentów naukowych dla najmłodszych. Taki zestaw może zawierać eksperymenty z dziedziny fizyki, chemii czy innych nauk, które są opracowane w taki sposób, aby maluch mógł samodzielnie bawić się nimi całkowicie bezpiecznie. Taki naukowy zestaw to gwarancja uśmiechu na twarzy i jednocześnie świetny pomysł na zainteresowanie dziecka daną dziedziną nauki. 

 Zabawki plastyczne

Jeśli maluch wykazuje zainteresowania plastyczne, nie ma lepszego prezentu dla niego niż coś, co pozwoli mu rozwijać swoje pasje. W sklepach mamy szeroki wybór różnego rodzaju zestawów plastycznych, od tych zawierających komplet farb czy kredek, przez różnego rodzaju masy plastyczne, modelinę, plastelinę czy piasek kinetyczny, po zestawy robótek ręcznych takich jak wyklejanki czy wycinanki. Zabawki plastyczne pozwalają dziecku rozwijać kreatywność oraz zdolności manualne, działają też uspokajająco, ale również wspomagają koncentrację.

Zabawki muzyczne

Kolejny pomysł na prezent dla 5-latka to zabawka muzyczna. Jeśli dziecko przejawia cechy muzykalności lub widzimy, że chętnie słucha muzyki wystukując rytm nogą, możemy podarować mu w prezencie instrument, dzięki któremu nauczy się podstaw gry i jednocześnie sprawdzi się w roli muzyka. Kto wie, może z czasem okaże się, że ma w sobie prawdziwy talent? Popularne są zestawy zawierające gitarę, perkusję czy instrumenty klawiszowe.

Zabawki sportowe

Jeśli chodzi o zabawki sportowe, to wybór mamy naprawdę szeroki. Wszystko zależy od tego, jakie zainteresowania wykazuje maluch –  czy woli bawić się piłką czy raczej chętniej wsiada na rower. Prezentem dla 5-latka, który warto rozważyć, jest hulajnoga. To absolutny hit ostatnich lat, który chętnie wybierany jest nie tylko dla dzieci, ale również dla młodzieży i dorosłych. Hulajnoga doskonale rozwija koordynację ruchową dziecka, uczy go utrzymywania równowagi, a przy tym wzmacnia mięśnie. Tym sposobem łączy ono przyjemną zabawę na świeżym powietrzu z pożytecznym. Alternatywą dla hulajnogi może być deskorolka. Wymaga ona dużo lepszej koordynacji, ale daje maluchom mnóstwo satysfakcji. 

Decydując się na zakup hulajnogi czy deskorolki, należy dopasować ją do wzrostu i budowy dziecka. W sklepach jest również wiele modeli takiego sprzętu, które dodatkowo mogą różnić się przeznaczeniem: inna hulajnoga czy deska będzie przeznaczona do jazdy po trasach rowerowych czy placu zabaw, a inna do jazdy po nierównym terenie.

Zabawki zdalnie sterowane

Roboty, pojazdy czy nawet dron – to świetna propozycja na prezent dla każdego miłośnika elektroniki. Takie zabawki, choć często kosztowne, dają maluchom mnóstwo radości. Uczą przy tym podstawowych praw fizyki i mechaniki. 

Rozrywka pełna wrażeń

Prezent dla 5-latka wcale nie musi być przedmiotem w formie zabawki. Ogromną frajdę sprawimy dziecku zapraszając go do parku rozrywki, aquaparku, parku linowego czy innego miejsca, w którym przez kilka godzin będzie się mógł całkowicie oddać świetnej zabawie. Takie atrakcje dostępne są w każdym większym mieście, więc bez problemu znajdziemy odpowiednie miejsce w naszej okolicy.

Wybierając prezent dla 5-latka warto kierować się przede wszystkim jego zainteresowaniami, gdyż dzięki temu będziemy mieć pewność, że podarunek wywoła w dziecku nieskrywaną radość i zainteresowanie. Mamy nadzieję, że nasze pomysły będą dla Ciebie inspiracją do wybrania idealnego prezentu dla 5-latka.