Powrót do szkoły – sprawdź, jakie dodatki wybrać dla dziecka

Wrzesień coraz bliżej i co za tym idzie, rodzice już teraz muszą pomyśleć o wyprawce dla swojej pociechy. Liczba przydatnych gadżetów dostępnych w ofercie sklepów sprawia, że czasem trudno zdecydować się na to, co najpotrzebniejsze. Warto wcześniej przygotować sobie listę niezbędnych akcesoriów, co ułatwi rodzicom kompletowanie wyprawki dla dziecka.

Akcesoria śniadaniowe

wyprawka do szkoły

Lunch-box to zdecydowany must have w każdym szkolnym plecaku. Pomieści drugie śniadanie, a nawet cały obiad, a dodatkowo także smaczne przekąski. Można zapakować do niego kanapki, warzywa oraz owoce. Do wyboru są klasyczne pojemniki lub specjalne z osobnymi komorami na jedzenie i dodatkowo sztućcami, dzięki czemu nie trzeba będzie martwić się o ich zapakowanie. Szczelność pojemników sprawia, że często można przenosić w nich również płyny (np. zupę), bez obawy o to, że coś wyleje się w trakcie przenoszenia. Wygodne i funkcjonalne lunch-boxy można znaleźć np. na stronie sklepu ZasmakujRadości, w którym znajduje się wyposażenie dla domu. Innym dostępnym tam gadżetem, niezbędnym dla każdego ucznia jest kubek termiczny lub termos. Ten pierwszy pomieści ulubiony napój i zadba o to, by jego temperatura była cały czas odpowiednia. W drugim można zmieścić nie tylko napój, ale także inne płyny, np. zupę, ponieważ ma większą pojemność i jeszcze lepiej utrzymuje ciepło.

Gadżety na lekcję

Jakie gadżety sprawdzą się podczas lekcji? Będą to na pewno długopisy, które często zaskakują swoimi możliwościami. Nowoczesnym gadżetem będzie długopis Livescribe Echo, który zamienia notatki w interaktywne dokumenty. Co więcej, ma wbudowany dyktafon, dzięki czemu nie trzeba martwić się o to, że coś umknie lub nie zdąży się tego zanotować. Być może nie zawsze sprawdzi się on na lekcji, ale na pewno warto rozważyć jego zakup w trakcie późniejszej edukacji. Zdecydowanie tańsze, a często przydatne są specjalne pendrive’y, które przechowają ważne pliki i dokumenty. Nie można zapominać również o ołówku z gumką (np. w kształcie marshmallow) czy śmiesznych temperówkach. Dla niektórych przydatne okażą się też zakładki do książek (np. w kształcie łapek lub języka), które pozwolą na zaznaczenie nie tylko wybranej strony, ale też fragmentu całej książki.

Inne akcesoria

Nieco droższym, ale przydatnym gadżetem dla dziecka będzie m.in. tablet. To urządzenie pozwala na zainstalowanie wielu aplikacji, z których pomocą dziecko będzie mogło się uczyć lub zapisywać notatki w wersji elektronicznej. To świetne rozwiązanie jest przydatne m.in. dla dzieci z dysgrafią, których pismo bywa nie do odczytania. Na pewno dobrze też pomyśleć o wyposażeniu dziecka w portfel do przechowywania drobnych pieniędzy, które rozrzucone po plecaku mogą się zagubić.