Szybki deser dla dziecka

Szybki deser dla dziecka

Dzieci lubią słodycze i to nie podlega żadnej dyskusji. Warto jednak podawać im zdrowsze wersje słodkości, przygotowane w domu. Coś słodkiego dla dziecka można przygotować nawet w 5 minut.

Deser dla dziecka – z czego zrobić?

Wielu rodziców zastanawia się czym zastąpić niezdrowe sklepowe słodkości, a jednocześnie zaspokoić dziecięce podniebienia. Wiele domowych przepisów na deser dla dziecka jest czasochłonnych. Da się jednak przygotować coś słodkiego w 5 minut. Najważniejsze, by racjonalnie dobierać składniki. Warto więc wyeliminować czekoladę i biały cukier, a zastąpić go innymi składnikami. Jakimi?

Przede wszystkim przygotowując coś słodkiego na szybko dla dziecka, należy pamiętać o świeżych owocach. W nich co prawda również zawarty jest cukier, ale to inny cukier niż w cukierkach, a dodatkowo źródło cennych witamin. 

Piekąc ciasto czy ciasteczka dobrze jest zastąpić mąkę pszenną mąką orkiszową czy np. razową. W ten sposób nasz wypiek będzie zdrowszy za sprawą niższego indeksu glikemicznego.

Kluczowe jest również zastępowanie cukru białego innymi jego odpowiednikami. Nieco lepszy jest cukier brązowy, ale jeszcze lepiej, jeśli wybierzesz ksylitol lub stewię. Równie dobrze cukier można zastąpić miodem lub daktylami.

Skutecznymi zamiennikami tłuszczów w różnych przepisach jest z kolei jogurt, orzechy czy awokado.

Sposobów jest więc wiele, trzeba jedynie wypracować w sobie odpowiednie nawyki i znaleźć dobre przepisy.

Coś słodkiego w 5 minut – propozycje

Skoro już wiemy, co powinno znaleźć się w deserze dla dziecka, czas na… coś słodkiego na szybko i konkretne propozycje.

Najprostszą jest oczywiście miseczka świeżych owoców, np. w formie kolorowej sałatki owocowej – dzięki różnorodności kolorów, struktur i smaków dziecko chętniej sięgnie po różnego rodzaju owoce.

Inną propozycją jest miseczka lodów z dodatkiem owoców, bakalii i np. naturalnego syropu smakowego. Jeszcze lepiej będzie, jeśli będą to lody domowe.

Kolejną propozycją są desery przygotowane na bazie kawioru molekularnego. Najczęściej kojarzy się on z napojem o nazwie bubble tea i faktycznie takie jest jego najczęstsze zastosowanie. Niemniej jednak może on być użyty również do przygotowania tęczowych owocowych galaretek lub jako dodatek do lodowego deseru. Każda z tych propozycji to szybki i łatwy przepis. Składniki do przygotowania bubble tea kupisz w specjalnie skomponowanych zestawach.