Zdobywamy więcej miejsca w pokoju

Zdobywamy więcej miejsca w pokoju

Jak zaaranżować przestrzeń? Jest to pytanie, które już od bardzo zadają sobie architekci wnętrz. Zgłasza się do nich wielu klientów, którzy mają problemy z aranżacją małych sypialni jak również innych pomieszczeń. Dzisiaj pozostawmy inne pomieszczenia w pokoju i zajmijmy się sypialniami. Odpowiedzią na wszelkie problemy mogą być łóżka piętrowe na antresoli.

Idziemy w górę

Antresola to jeden z fenomenów, który cieszy się olbrzymią popularnością w ostatnich czasach. To elementu budowlany, który pomoże w lepszy sposób zagospodarować całą przestrzeń. W związku z tym, że budowlanka posunęła się bardzo mocno do przodu, antresolę można dosłowne stworzyć wszędzie — nawet w małych kawalerkach.

W dawnych czasach, kiedy nowoczesne rozwiązania technologiczne nie były tak mocno znane, antresole drewniane tworzone były tylko i wyłącznie w mieszkaniach o wysokich pomieszczeniach. Teraz się to zmieniło, a łóżka piętrowe na antresoli pomogą w uzyskaniu dodatkowego miejsca. W jaki sposób? Nie będziemy musieli łóżka kłaść na ziemi.

Piętrowe łóżko dla dzieci

Jak łatwo się domyślić — łóżka piętrowe na antresoli — są doskonałą propozycją dla dzieci. Tak, również mogą spać na nich osoby dorosłe, ale rzadko korzystają oni z takich rozwiązań. Przyjrzyjmy się więc dzieciom. Takie łóżka piętrowe są doskonałą propozycją dla dwójki, a czasem nawet dla trójki dzieci, jeżeli zostanie wybrany odpowiedni model.

Mała przestrzeń dla dwójki dzieci i to w różnym wieku to bardzo ciężka sprawa. Trzeba zrobić dosłownie wszystko, aby maksymalnie powiększyć im miejsce, gdzie będą mogli się uczyć, gdzie będą mogli się bawić i gdzie będą mogli przyjmować gości.

Przy czym nie można zapominać o tym, że łóżko piętrowe ma swoją wagę. Należy w taki sposób wykonać antresolę, aby była ona solidna i mocna. Nie tylko musi ona unieść wagę samego łóżka (nawet, jeżeli jest ono piętrowe), ale także dzieci, które będą wchodzić i schodzić na górę — i to na pewno nie jeden raz w ciągu dnia.

Antresola dla osoby dorosłej

Skoro mamy już łóżka piętrowe na antresoli dla dzieci, to na chwile zatrzymajmy się przy osobach dorosłych. Jakie łózka można im zaproponować?

Tak naprawdę dowolne o takich wymiarach, aby zmieściło się ono na antresoli. Przy czym tworząc taką antresolę (samodzielnie lub z czyjąś pomocą) należy wziąć pod uwagę standardowe wymiary łóżka, plus należy dodać do tego nieco wolnej przestrzeni, aby móc swobodnie, chociażby wstawać z łóżka.

Jak więc widać, wszystko należy przemyśleć w odpowiedni sposób. Nie trzeba się tym wielce stresować, ponieważ wystarczy odpowiedni plan, aby wykonać naprawdę dobrą antresolę, która pomoże zaoszczędzić mnóstwo miejsca — niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z dziećmi, czy też z osobami dorosłymi.

Antresola daje swobodę ruchów na dole, dzięki czemu będzie można pomyśleć nawet o tym, aby wstawić dodatkowe meble, które pomogą w lepszej aranżacji przestrzeni. Jak więc widać, warto przeanalizować obecność antresoli, ponieważ dzięki niej można dużo zyskać.