3 kolekcje LEGO®, którym nie oprze się żadna dziewczynka

3 kolekcje LEGO®, którym nie oprze się żadna dziewczynka

Klocki LEGO® powszechnie kojarzone są z zabawkami idealnymi dla chłopców. Do najpopularniejszych serii należą przecież te odtwarzające świat piratów, średniowiecznych rycerzy czy podróżników do egzotycznych krajów. Od dawna jednak duńska marka robi wszystko, aby do swoich produktów przekonywać także dziewczynki. Dla wszystkich tych, które nie interesują się bardziej „męskimi” tematami, LEGO® przygotowało rozmaite zestawy skupiające się wokół typowo dziewczęcych hobby. Poznaj 3 kolekcje, które ucieszą każdą młodą wizjonerkę!

  1. LEGO® Friends

Seria LEGO® Friends pojawiła się na rynku w 2012 roku. Od tej pory podbiła serca milionów dziewczynek na całym świecie. Wszystko za sprawą dostosowania zestawów do wymagającej grupy docelowej. Figurki bohaterek kolekcji są mniej więcej tych samych rozmiarów co tradycyjne figurki LEGO®, ale zostały wzbogacone o dokładniejsze detale i bardziej realistyczne rysy. Dzięki temu przypominają nieco lalki, a więc tradycyjnie dziewczęce zabawki. Zestawy klocków LEGO® Friends składają się głównie z elementów w takich kolorach, jak pomarańcz, zieleń, róż i fiolet. Bohaterkami serii jest pięcioro dziewcząt zamieszkujących fikcyjne miasto Heartlake City: Andrea, Emma, Mia, Olivia i Stephanie. W 2019 roku kolekcja doczekała się wznowienia, a bohaterki – nowych looków.

  1. LEGO® Elves

W 2015 roku LEGO® wypuściło do sprzedaży zestawy klocków LEGO® Elves. Był to jeden z kroków, które miały na celu uczynić markę bardziej atrakcyjną wśród damskiej części odbiorców. Kolekcja z pewnością ma wiele do zaoferowania dziewczynkom. Jej świat to fantastyczna kraina zamieszkana przez elfy i smoki. Głównymi bohaterkami serii są dziewczęta, a projekty i kolorystyka konstrukcji odpowiadają tradycyjnym damskim upodobaniom. LEGO® Elves to świetny pomysł na prezent dla dziewczynki, zwłaszcza jeśli już interesuje się ona tematyką fantasy.

  1. LEGO® Disney

Większość zestawów z serii LEGO® Disney to produkty stworzone dla dziewczynek. Kolekcja czerpie z bogatego dorobku Walt Disney Animation Studios, przenosząc do świata klocków postaci i sceny z takich widowisk jak „Kraina Lodu”. Nie zabrakło tu również innych disnejowskich księżniczek – Małej Syrenki, Pocahontas, Mulan, Vaiany czy Belli z „Pięknej i Bestii”. Niejedno pokolenie dzieciaków wychowało się już na animacjach Disneya. Niejedna dziewczynka marzyła o pięknych sukniach, wystawnych balach i – obowiązkowo – księciu z bajki. Teraz każda z nich ma szansę przenieść się do tych wymarzonych światów i „wziąć sprawy w swoje ręce”. Dzięki LEGO® Disney ma szansę zdecydować, jak potoczą się losy jej ulubionych bohaterek. Może to okazja, aby pomóc im się trochę wyemancypować? Czasy się zmieniają, księżniczki także 🙂

Jeśli szukasz idealnego prezentu dla dziewczynki, koniecznie zapoznaj się z wymienionymi wyżej kolekcjami LEGO®. Każda księżniczka będzie zachwycona takimi zestawami! Pamiętaj, że niektóre z nich mogą się spodobać również chłopcom. Duńska marka niejednokrotnie podkreślała, że daleko jej do stereotypizowania świata, dlatego umożliwia każdemu dziecku tworzenie takiej rzeczywistości, jaka rozkwita w jego głowie.