Dlaczego Jurata jest atrakcyjną miejscowością na wakacje z dzieckiem?

Dlaczego Jurata jest atrakcyjną miejscowością na wakacje z dzieckiem?

Jurata to turystyczna miejscowość nad Polskim morzem, położona niemal na końcu półwyspu Helskiego. Dowodem na niezwykłość tego miejsca, są tabuny turystów odwiedzających je każdego roku . Atrakcyjne położenie, piaszczyste plaże oraz widok na Zatokę Pucką i otwarte morze to nie jedyne walory turystyczne Juraty. Dlaczego więc warto ją odwiedzić? Oto kilka powodów:

Wyjątkowo rozwinięta baza rozrywkowo – noclegowa

Jurata to miejscowość nastawiona na przyjazdy turystów, nic więc dziwnego, że znajdziemy tam szeroki wybór opcji noclegowych. Apartamenty na wynajem w Juracie sprzedają się w okresie letnim jak świeże bułeczki!

Warto więc dokonać rezerwacji z pewnym wyprzedzeniem! W tej popularnej osadzie nie zabraknie nam również pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych jak również hoteli i prywatnych kwater.

Znajdziemy tam miejsca o wyższym oraz normalnym standardzie, co pozwoli na zorganizowanie wakacji niemal na każdą kieszeń. Noclegi w Juracie to wydatek od 40 do kilkuset złotych za osobę. Nocleg w Juracie jest więc dostępny niemal dla każdego! Apartamenty na wynajem w Juracie czekają nawet na najbardziej wymagających turystów!

Plaża

Choć Irena Santor śpiewała, że plaża w Juracie są puste to wybierając się tam latem, można odnieść całkowicie odmienne wrażenie. Plaża w Juracie ma jedno oficjalne wejście. Jej szerokość to 35 m a długość to około 5 km.

Z łatwością wynajmiemy tam leżaki lub skorzystamy z toalety. W tym miejscu atrakcje znajdą również najmłodsi plażowicze! Plaza w Juracie jest przyjazna turystom. Duża ilość jasnego piasku sprzyja wypoczynkowi oraz słonecznym kąpielom. Dla amatorów rozrywki i tańców, stworzono miejsca, które zapewniają dobrą zabawę przy samej plaży.

W takim miejscu można w ciągu dnia zjeść smaczny obiad, a wieczorem wypić drinka oraz pobawić się przy muzyce.  Plaża w Juracie jest położona w bliskim sąsiedztwie lasów sosnowych co sprawia, że widok jest jeszcze bardziej interesujący.

Atrakcje turystyczne

Na Helu znajdziemy sporo atrakcji turystycznych takich jak muzea, wieże widokowe czy też molo. Na każdym kroku zobaczymy tabliczki kierujące nas do atrakcyjnych turystycznie miejsc. Warto więc wybrać się na wędrówkę z przewodnikiem w kieszeni.

Atrakcją jest też trasa rowerowa wzdłuż Helu. Wszystkie ciekawe miejsca odkryjemy wybierając się do punkty informacji turystycznej. Po intensywnym dniu zwiedzania, można wygodnie usiąść w letnim barze i zjeśc kolację z kieliszkiem wina i dobrą muzyką!

Pyszne ryby

Smażone ryby nad morzem są jednym z lepszych powodów aby odwiedzić ten region. Jurata oferuje wiele punktów gastronomicznych oferujących smażone oraz wędzone ryby.  Obiad składający się z chrupiącej flądry oraz świeżej surówki i opiekanych ziemniaków to w Juracie popularne danie. Restauracje oferują dania w różnych wariantach cenowych – sprawia to, że niemal każdy może pozwolić sobie na ten nadmorski specjał!

Imprezy i festiwale

Jurata słynie również z cyklicznych festiwali oraz letnich imprez. Podczas takich wydarzeń można naprawdę zrelaksować się w blasku słońca i piaskiem pod stopami!

Apartamenty w Juracie znajdziesz na stronie BlueApart.pl/apartamenty/Jurata