ENERGYLANDIA – to świetne miejsce na wakacyjny wyjazd z rodziną!

ENERGYLANDIA – to świetne miejsce na wakacyjny wyjazd z rodziną!

Wakacje! W końcu nadeszły upragnione przez uczniów miesiące, kiedy po niesłychanie  trudnym roku można się odprężyć i na kilka tygodni oderwać od komputerów. W 2019 roku nikt nie podejrzewał, że możliwość spędzenia czasu poza znanymi czterema ścianami będzie równie kusząca, co podróż dookoła świata. 

Tymczasem w wakacje 2020 warto nastawić się na odkrywanie pięknej Polski i wypady do ciekawych miejsc, do których niewątpliwie należy Rodzinny Park Rozrywki Energylandia! Położony w Zatorze, pomiędzy Krakowem a Katowicami, zachęca pozytywną energią, mnóstwem kolejek, karuzel i atrakcji dla każdego. Do Energylandii wybierzcie się z całą rodziną – to świetne miejsce na wakacyjny wypad. Jakie są największe atrakcje Energylandii dla rodzin?  

Bilety wstępu i godziny otwarcia

W miesiącach wakacyjnych Energylandia tętni życiem, a oprócz niemal 100 atrakcji położonych na 35 hektarach, odbywa się tu mnóstwo wydarzeń tematycznych i show, np. Magic Nights czy huczne urodziny Parku (w tym roku już 6-te!). Zdecydowanie warto planować wycieczkę do Energylandii podczas wydarzeń specjalnych – których daty w prosty sposób sprawdzisz w Kalendarzu Parku – ponieważ obowiązuje na nie ten sam bilet całodzienny, co na resztę atrakcji. W wakacje 2020 ceny biletów jednodniowych przedstawiają się następująco: dla dzieci do 3 roku życia 1 zł, dla dzieci do 140 cm wzrostu 89 zł (oraz dla seniorów, osób niepełnosprawnych i kobiet w ciąży za okazaniem karty ciąży) oraz bilet normalny 139 złotych. 

amusement park Energylandia

Bilet wstępu jest ważny cały dzień i uprawnia do korzystania ze wszystkich atrakcji oprócz punktów usługowych i punktów gastronomicznych. Uważamy, że to bardzo atrakcyjna cena, która nie zrujnuje budżetu rodzinnego, a dostarczy mnóstwa rozrywki i emocji, które skutecznie oderwą każdego od codziennych trosk i zmartwień. Park w wakacje wydłuża godziny otwarcia, od 10:00 do 20:00 każdego dnia, a podczas wydarzeń specjalnych aż do 23:00. 

Najlepsze atrakcje dla rodziny

Największy w Polsce park rozrywki podzielony jest na sześć części i stale się rozbudowuje! 

Goście mogą wybierać spośród stref: Bajkolandia, Strefa Familijna, Strefa Ekstremalna, Big Milk Water Park, Smoczy Gród i Aqualantis – najnowsza część, której otwarcie przewidziane jest na ten rok. Każda strefa i każda atrakcja mają własne zasady korzystania i bezpieczeństwa, m.in. na kolejki czy karuzele nie można wnosić przedmiotów, w tym telefonów komórkowych, a niektóre maszyny są ograniczone wzrostem i dostępnością dla kobiet w ciąży. Niemniej jednak, każdy Gość ma w czym wybierać!

Bajkowa Bajkolandia

Dla najmłodszych poświęcono strefę Bajkolandia, zresztą jedną z pierwszych części parku otwartego w 2014 roku. Bajkolandia jest przyjazna maluchom, które mogą w swoim tempie eksplorować teren i dokonywać własnych odkryć – pod czułym okiem rodzica. W Bajkolandii znajduje się m.in. Energuś, kolejka rodzinna, której „patronem” jest Energuś – maskotka Parku. Skorzystać z niej mogą wszystkie dzieci powyżej 100 cm wzrostu razem z opiekunami. Inny roller coaster dziecięcy, dostępny z rodzicem od 2 roku życia to Circus Coaster, kolejka z kolorowymi cyrkowymi elementami, która rozbawi nawet największego marudę oraz zjeżdżalnia Arctic Fun, z której zjeżdża się na materacach w arktycznej scenerii. Popularnością wśród najmłodszych cieszą się piękne karuzele wiedeńskie, Leo i Sissi, które kręcąc się wznoszą i opadają w rytm muzyki. 

Dla bardziej odważnych polecany jest niewielki diabelski młyn Podniebne Statki i bujający się statek Air Show. Dopełnieniem Bajkolandii jest Jeep Safari i Farma Krasnali, z których to atrakcji zawsze słychać śmiechy i piski zafascynowanych dzieci. Warto dodać, że w Bajkolandii specjalnie z myślą o najmłodszych i mamach, stworzono zaciszne miejsce, Cichy Kącik Mamy i Dziecka, pokój zabaw, w którym można nakarmić, przewinąć lub przebrać swoją pociechę i ostudzić emocje.

Strefa Familijna – idealna na rodzinną rozrywkę

W Strefie Familijnej świetnie się będą bawić i rodzice, i dzieci! Tutaj zadbano o więcej szybszych kolejek i energetycznych atrakcji, które pochłoną najmłodszych, ale też rzucą wyzwanie starszym! Tutaj polecamy wybrać się na wysokiego na 19 m Dragona, stalowy odwrócony rollercoaster (dostępny od 120 cm), który porusza się szybkością 75 km/h, częściowo pod ziemią. Dragon przyciąga uwagę ogromną smoczą głową, przez którą przejeżdża się rozpoczynając zabawę. Inne kolejki to m.in. Mars, który oferuje kosmiczną przygodę, Frutti Loop w kształcie gąsienicy, oraz Atlantis, proponujący przejażdżkę po torze wodnym przez mitologiczną Atlantydę (wszystkie wymienione kolejki dostępne od 120 cm wzrostu). 

Jeśli chcecie się zmoczyć, możecie spłynąć pontonami na Jungle Adventure czy na Anaconda, na której najwyższy spadek wynosi aż 15 metrów! Popływać można też na Viking Ride i Swiss Water Cups. Tylko nie zapomnijcie spakować ze sobą ręczników i ubrań na zmianę! Co więcej, taki rodzinny wyjazd trzeba szybko powtórzyć!