Gry edukacyjne dla 6 latka

W  księgarniach, jak i w sklepach zabawkami dostępnych jest wiele gier. Gry dostępne są dla każdego dziecka w każdym wieku. Znajdziemy tu gry o różnej tematyce. Są to gry edukacyjne, logiczne, karciane, familijne, strategiczne, przygodowe i wiele innych.

Większość dzieci od nauki zdecydowanie woli zabawę. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć naukę z przyjemnością.

Gry edukacyjne dla dzieci

Gry planszowe to kategoria zabawek, z naprawdę długą historią. Należą również do nich gry edukacyjne. W tym dziale znajdziemy wiele gier gdzie dzieci będą musiały wykazać się znajomością kształtów i liter. A także umiejętnością poprawnego liczenia oraz odczytywania godzin na zegarze.

Gry edukacyjne gwarantują przede wszystkim doskonałą rozrywkę najmłodszym. 

Wiele edukacyjnych gier dostępnych jest także na komputerze. Takie, gdy dla najmłodszych zazwyczaj stawiają przed graczem ciekawe zadania do wykonania, łącząc naukę z zabawą. Często trzeba podjąć się jakiejś misji – coś znaleźć, kogoś uratować. A po drodze w przyjemny sposób się czegoś nauczyć.

Poniżej przedstawię kilka gier dla 6 latków oraz krótki opis:

 • Nogi Stonogi

nogi stonogi

Zbieraj buty i licz nogi stonogi! Gra edukacyjna Nogi Stonogi to doskonałe połączenie dobrej zabawy z nauką. Oraz świetna forma spędzania czasu wolnego.

 • Mały Odkrywca idzie do szkoły. Mistrz wiedzy

Mały Odkrywca idzie do szkoły. Mistrz wiedzy

„Mały Odkrywca idzie do szkoły. Mistrz Wiedzy” to gra edukacyjna dla dzieci w wieku od 6 lat. Gra zawiera 300 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności dotyczących różnych dziedzin. Pytania podzielone są na 4 kategorie: przyroda, nauka, historia i wynalazki, kultura i sztuka.

 • Tworzymy słowa

Tworzymy słowa

„Tworzymy słowa” to zbiór edukacyjnych zabaw słownych dla najmłodszych dzieci. W łatwy i przyjemny sposób wprowadza dziecko w świat liter i słów.

Produkt dostarcza wielu pomysłów na zabawę. Dziecko ma możliwość zabawy w pojedynkę i w grupie. Do gry dołączone są scenariusze i propozycje do wykorzystania przez rodziców.

 • Kuferek Bystre Oczko

Kuferek Bystre Oczko

Kuferek Bystre Oczko to zestaw gier edukacyjnych dla najmłodszych. Kuferek zapewni świetną i emocjonującą zabawę całej rodzinie! Gry wyrabiają spostrzegawczość, refleks, pamięć, uczą rozróżniać kolory i nazywać przedmioty. Kuferek Bystre Oczko wprowadzi twoje dziecko w fascynujący i emocjonujący świat gier planszowych.

 • Polska, poznaj swój kraj

Polska, poznaj swój kraj

Gra rozbudzi w Małych Odkrywcach ciekawość i pozwoli im lepiej poznać naszą Ojczyznę.

 • Labirynt

Labirynt

Labirynt to ekscytująca gra dla całej rodziny w polowanie na skarby, duchy i smoki. Gracze wyruszają na poszukiwania w zaklętym labiryncie. Każdy uczestnik zabawy, umiejętnie przesuwając ścieżki labiryntu, musi dotrzeć do tajemniczych przedmiotów i istot. Ile skrzyń ze skarbami można zdobyć? Kto jako pierwszy obwieści ich prawidłową ilość? Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza odkryje wszystkie tajemnice i powróci do punktu wyjścia.

Gry logiczne dla 6 latka

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele gier dla dzieci. Gry logiczne to gry doskonale rozwijające umysł. Są doskonałą gimnastyką dla umysłu. Sprawdzają na każdym poziomie wiekowym.

Gry logiczne zmuszają do główkowania, szukania najlepszych rozwiązań. A także uczą podstawowego liczenia. A także w szacowania i negocjowania, bo przecież każdy lubi wygrywać.

Poniżej przedstawię najczęściej wybierane, gdy przez 6 latków:

 • Dobble

Dobble

Dobble są grą na spostrzegawczość, refleks i percepcję, w której gracze ścigają się, by jak najszybciej odnaleźć na dwóch kartach takie same obrazki. Żeby utrudnić zabawę mogą one być odwrócone i mieć inne rozmiary.

 • Hexx, gra logiczna

Hexx, gra logiczna

Hexx to logiczna gra rodzinna, będąca kompromisem pomiędzy grą na refleks  a grą logiczną. To dynamiczna „party game” oparte na grze w domino. Gracze wykładają swoje sześciokątne karty, dopasowując kolorami do kart leżących już na stole. Wygra ten gracz, który pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart.

 • IQ Fit

IQ fit

Ułóż na planszy wszystkie trójwymiarowe elementy w taki sposób, aby zmieniła się ona w płaski obrazek. Żadne miejsce nie może zostać puste. Gra zawiera 120 zadań o rosnącym poziomie trudności.

 • Pamięć: Dinozaury

Pamięć- Dinozaury

Grę wygrywa ten, kto najlepiej zapamięta położenie par takich samych obrazków. Odkrytych na chwilę, spośród wszystkich ilustrowanych tabliczek leżących na stole rewersem do góry. Gra, skierowana jednocześnie do dzieci i dorosłych, jest świetnym treningiem pamięci i spostrzegawczości.

 • Kokoszki

Kokoszki

Ktoś musi wysiedzieć jajka! Kury biegają po farmie. Każda z nich chce wysiedzieć swoje jajko, ale okazuje się, że to nie takie proste. Gra polega na przesuwaniu kur tak długo, aż każda będzie siedziała na jednym jajku.