Konkursy dla dzieci

Konkursy dla dzieci

Wakacje trwają w najlepsze i jest to idealny czas na wspólne rodzinne wyprawy – te bliskie, i te dalekie. Niektórzy, co roku wybierają to samo miejsce, inni lubią poznawać coraz to nowe. Niezależnie od tego, gdzie spędzamy urlop, najważniejsze jest byśmy całą rodziną czuli się tam wyśmienicie, bawili i odpoczęli.
W wakacje znajdziemy wiele wyzwań konkursowych dla dzieci. Znajdziemy różnego rodzaju konkursy, które zachwycą każde dziecko. To wspaniała okazja, by spróbować swoich sił we wspólnej rywalizacji. Dzieci, ich rodzice, a nawet nauczyciele mogą też powalczyć o wspaniałe nagrody.

Najważniejsza jest zabawa, nie wygrana

Wiele osób bierze udział w konkursach dla zabawy i rozrywki. Codziennie w sieci możemy znaleźć tysiące firm i portali, które rozdają coś swoim fanom, osobom, które wykażą się wiedzą, refleksem lub po prostu zrobią coś kreatywnego.

Zabawa jest dla wszystkich dzieci najważniejszą czynnością. Każde dziecko inaczej podchodzi do udziału w organizowanych zabawach i ma indywidualne podejście do współzawodnictwa i rywalizacji. Dobrą metodą może okazać się właśnie zachęcenie dziecka do udziału w różnego rodzaju konkursach.

Najczęściej dla dzieci organizowane są konkursy rysunkowe. Prace plastyczne i artystyczne rozwijają nie tylko wyobraźnię, ale dają małemu odkrywcy poczucie ważności, ponieważ ich pracę ktoś będzie oceniał i być może otrzyma za nią nagrodę. Taki sposób ćwiczenia zdolności manualnych pomaga dziecku wejść w etap rywalizacji i uczy jak przegrywać i nie poddawać się.

Malowanie to zabawa i przyjemne zajęcie, które wspomaga rozwój kreatywności, a połączone z udziałem w konkursie pozwala dziecku na poczucie odpowiedzialności za swoją pracę. Udział w konkursie może sprawić, że dziecko zacznie wyciągać pouczające wnioski z takiej zabawy. Jeżeli nie uda się zdobyć nagrody, to przecież już samo wysłanie takiej pracy jest fajną zabawą. Najważniejsza jest dobra zabawa, uśmiech dziecka, a przede wszystkim wspólnie i miło spędzony czas.

5 propozycji konkursów dla dzieci

Konkursy mogą opierać się na różnych zasadach i zachęcać do wykonywania różnych zadań lub korzystania z aplikacji internetowych tworzonych z myślą o danym konkursie. Do wygrania są zwykle ciekawe nagrody, dlatego warto przeczytać poniższe konkursy dla dzieci.

Kostka i Bruno — wakacyjny konkurs

Wakacje to nie tylko czas na odpoczynek od obowiązków szkolnych, ale także na przeżywanie nowych przygód. „Kostka i Bruno. Wakacje!” to kolejny tom opowiadający o dwójce przyjaciół. Razem ze znajomymi wybierają się na pierwsze kolonie w życiu. Jakie przygody przeżyją tym razem?

Zadanie konkursowe:

 • Narysuj lub namaluj miejsce, w które chciałbyś pojechać na wakacje;
 • Najciekawsze prace nagrodzimy książkami!;
 • Swoje zgłoszenia wysyłajcie na adres podany na dole strony!

Konkurs trwa do dnia 28 lipca!

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 31 lipca 2019.

Paka Misiaka – Misiakowe Konkursy

Jak wziąć udział:

 • Kup minimum dwa dowolne produkty marki Beskidzkie (Misiaki paluszki, Misiaki chrupki, Misiaki krakersy);
 • Narysuj ciekawą przygodę misia Misiaka. Liczy się Twoja kreatywność;
 • Wykonaj zdjęcie lub skan rysunku i paragonu, a następnie prześlij je korzystając z formularza zgłoszeniowego.

Nagroda:

 • 10 szt. – hulajnoga elektryczna Skymaster Moonster Lime Green o wartości 999 zł;
 • 40 szt. – aparat Instax Mini 9 Ice Blue wraz z podwójnym wkładem oraz zestawem Instax Shacolla Mini o wartości 320 zł;
 • 100 szt. – maskotka przedstawiająca postać „Misiaka” o wartości 25 zł;
 • 5 szt. – zestaw produktów marki Paluszki Beskidzkie oraz Beskidzkie Misiaki składający się ze 150 opakowań o łącznej wartości 360 zł

Ważny do: 2019-08-17

MONTE ZOTT rozdaje plecaki z wyprawką szkolną

Jak wziąć udział:

 • Uczestnik powinien dokonać jednorazowego zakupu w sieci sklepów Carrefour lub Rast dowolnych produktów Monte Zott za kwotę w wysokości co najmniej 15 zł oraz zachować paragon lub fakturę stanowiącą dowód zakupu tychże produktów.
 • Wykonać zadanie konkursowe, polegające na wykorzystaniu opakowań po Monte do stworzenia oryginalnego dzieła – rzeźby, zabawki lub instalacji oraz przesłanie zdjęcia pracy przy pomocy strony internetowej (na zdjęciu nie może zostać utrwalony wizerunek uczestnika ani jakiejkolwiek innej osoby).

Nagroda:

 • 640 szt. – plecak z wyprawką szkolną – każdy o wartości 150 zł, o zawartości:

Ważny do: 2019-08-26

Konkurs na najpiękniejszego Mola lub Motyla książkowego

Biblioteka Kraków zaprasza dzieci do udziału w „Konkursie na najpiękniejszego Mola lub Motyla książkowego”, który polega na wykonaniu autorskiej pracy w dowolnej technice, materiale oraz formie, o wymiarach od 50 cm do 180 cm. Akcja skierowana jest do rodzin, instytucji oświatowych i kulturalnych oraz organizacji pozarządowych z Krakowa i Małopolski.

Jej uczestnikami mogą być dzieci w wieku do lat 15, a prace konkursowe mogą być dziełem indywidualnym lub zespołowym. Ważne by do 15 sierpnia 2019 przesłać zgłoszenie udziału w konkursie. Konkurs trwa od 10 czerwca do 10 września 2019.

Szczegóły konkursu, w tym regulamin, są dostępne na stronie: www.biblioteka.krakow.pl/konkurs-na-najpiekniejszego-mola-lub-motyla-ksiazkowego

Wybór zwycięzców i wyróżnionych odbędzie się w drodze głosowania poprzez profil Biblioteki Kraków na portalu społecznościowym Facebook. Zdecyduje liczba „polubień” pod zdjęciem przedstawiającym daną pracę. Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe o wartości od 200 zł do 700 zł, w postaci np. pakietów książek, gier planszowych, akcesoriów sportowych lub innych.

Wygraj walizkę kabinową M&M’s

Konkurs promocyjny „Najlepsza paczka w podróży”: aby wziąć udział w konkursie i wygrać jedną z nagród należy wykonać zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe:

 • W dniach 17−30 lipca 2019 r. kup w Sieci Sklepów Żabka jeden z wybranych produktów M&M’S® biorących udział w Promocji: M&M’S® 45g orzechowe, M&M’S® 45g czekoladowe, M&M’S® 36g Crispy, M&M’S® 150g orzechowe, M&M’S® 150g czekoladowe, M&M’S® 128g Crispy. Koniecznie zachowaj paragon niezbędny do odbioru nagrody;
 • Zarejestruj się na stronie − wpisz swoje imię, adres e-mail oraz numer paragonu. Wybierz postać M&M’S® i uzasadnij, dlaczego jest najlepszym towarzyszem podróży.

W konkursie do wygrania:

– 3x voucher do SPA o wartości 1000 zł;
– 20x walizka kabinowa M&M’s.