Nauka języków – samemu czy przez szkołę?

Nauka języków – samemu czy przez szkołę?

Wiele osób, pragnących nauczyć się języka obcego, waha się pomiędzy samodzielną edukacją a kursem w szkole języków obcych. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na pytanie, które z tych rozwiązań jest lepszym wyborem i dlaczego.

Jak można się uczyć samodzielnie?

W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele materiałów, umożliwiających samodzielną naukę. W internecie można ich znaleźć bardzo wiele. Ponadto dostępne są też aplikacje umożliwiające naukę darmowo lub za opłatą. Można samodzielnie uczyć się gramatyki, słów i wszelkich innych zagadnień. Wszystko to stosunkowo niskim kosztem.

Niestety samodzielna nauka ma pewne wady. Po pierwsze niektóre zagadnienia językowe są trudne do zrozumienia. Szkoła języków obcych jest miejscem, w którym jasno się je tłumaczy. Co więcej, w przypadku popełniania przez ucznia błędów otrzymuje on informacje zwrotne i już wie, co powinien poprawić. Poza tym samodzielnie trudno określić najlepszą drogę nauki. Kursy językowe są przygotowywane przez specjalistów, którzy wiedzą doskonale, jak uczyć języka skutecznie i szybko.

Szkoła języków obcych, czyli motywacja do nauki

Dużym problemem w nauce języków obcych bywa brak motywacji. W konsekwencji nauka odbywa się nieregularnie i jej efekty są kiepskie. Zwłaszcza ucząc się samodzielnie trudno znaleźć odpowiednią motywację. Niewątpliwie szkoła języków obcych pomaga w znalezieniu motywacji i regularnej nauce. Zajęcia odbywają się regularnie, ponadto uczestnicy otrzymują zadania. Pewien rygor nauki jest niezbędny, aby uczyć się skutecznie.

Przede wszystkim konwersacja

Dzisiaj jest już jasne, że najskuteczniejsza jest nauka języków obcych przez konwersację. Uczenie się gramatyki ma drugorzędne. Co więcej, nie trzeba nawet znać szczególnie dużo słówek, aby swobodnie porozumiewać się w danym języku. Kluczem do skutecznej nauki jest konwersacja, a samodzielna nauka w zasadzie uniemożliwia stosowanie tej metody. Wydaje się, że to jeden z głównych argumentów przemawiających na korzyść szkoły języków obcych i profesjonalnego kursu.

Zapraszamy na zajęcia: Poligloci – szkoła języków obcych Poznań