Reksio – bajka dla dzieci o uczynnym piesku

Reksio – bajka dla dzieci o uczynnym piesku

Reksio to sympatyczny kundelek z łatką na lewym uchu. To również bohater serii filmów animowanych, które powstały w latach 1967-1988 oraz zostały stworzone w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych. Reksio to wspaniały piesek, znany wszystkim telewidzom. Znają go i kochają kolejne pokolenia Polaków już od wielu lat.

Polskie bajki dla dzieci z tytułowym bohaterem są bardzo pouczające. Główny bohater Reksio pokazuje, dlaczego powinniśmy dbać o higienę osobistą, uczy, że należy pomagać słabszym, opiekować się najbliższymi oraz przekazuje wiele innych pozytywnych postaw godnych naśladowania przez dzieci.

Ta niesamowita bajka dla dzieci jest o kundelku, który potrafi wcielić się w każdą postać. Bajka Reksio już od kilku pokoleń zapewnia naszym pociechom rozrywkę i dostarcza humoru.

Bajka Reksio

Pies Reksio to popularny bohater filmów animowanych. Główny bohater to mały, łaciaty piesek, który mieszka na wiejskim podwórku. Jedynymi i najwspanialszymi przyjaciółmi naszego bajkowego bohatera są koty, kury, ptaki, inne psy i zwierzęta oraz jego właściciel — mały chłopiec. Reksio ma też wielu znajomych i wiele marzeń.

W bajce Reksio wciela się w różne role. Raz jest sportowcem, kiedy indziej aktorem i dentystą. Ten piesek był nawet malarzem, strażakiem i detektywem. W przygodach towarzyszyły mu inne zwierzęta (ptaki, dzik, baran i cała masa psów i kotów), a Reksio nie raz pokazał, że jest bardzo uczynny, ma dobre serce i pomaga innym.

Reksio posiada wiele ludzkich cech. Główny bohater bajki chodzi na dwóch łapach, umie wyremontować swoją budę, próbuje łowienia ryb i niczym profesjonalny pielęgniarz opiekuje się swoim kolegą, który złamał nogę. Bohater również nie zapomina przy tym jednak, że jest kundelkiem — bywa, że z zapałem bawi się piłką, albo gryzie wielki stary but — niczym typowy podwórkowy pies.

 Każde dziecko marzy o takim psie

Prawie każde dziecko marzy o własnym psie. Dzieci i psy, bez wątpienia, stanowią duety idealne. Opiekują się sobą nawzajem, uczą się od siebie i okazują sobie czułość. Piesek Reksio to bez wątpienia nie tylko najsłynniejszy polski piesek, lecz także i najbardziej wszechstronny. Ten mały kundel w brązowe łaty jest niezwykle odważny i pomysłowy, a jego ciekawość świata nie ma granic. Ta postać z bajki to poczciwy psiak biegający wokół swojej budy, lecz również doskonały aktor, odważny wędrowiec, pomocny pielęgniarz, czy też nieustraszony ratownik.

Reksio to również przesympatyczny piesek, który troszczy się o innych, opiekuje słabszymi i w każdym odcinku z wielką ciekawością odkrywa świat. Zwierzak ten pokazuje najmłodszym widzom, że czasem wyobraźnia wystarczy, by dobrze się bawić, a wszelkie konflikty można rozwiązać pokojowo.