Wietnam z dzieckiem – wycieczki i piękne chwile w Azji

Wietnam z dzieckiem

Wietnam przyciąga turystów pięknem i egzotyką swojej unikalnej architektury, która w niczym nie przypomina tej europejskiej.
Dla przyjezdnych z zagranicy Wietnam jest zetknięciem się z całkowicie nową, fascynującą kulturą – miejsce to słynie z majestatycznych świątyń i kunsztownych pałaców. W kraju tym występuje różnorodność wolno żyjącej zwierzyny. Spotkać tu można, między innymi, słonie, małpy, tygrysy i nosorożce. Kraj słynie ze sztuki krawieckiej – w Wietnamie wyrabia się wysokiej jakości materiały. Wietnam jest też drugim najważniejszym po Brazylii eksporterem kawy. Oferuje bardzo wiele atrakcji turystycznych, które postaramy się przybliżyć w tym artykule. Wietnam wycieczki-najlepsze momenty, które zostaną na zawsze ze spragnionymi przygód turystami.

Ho Chi Minh – odległe echa francuskiego stylu

Ho Chi Minh (dawniej Sajgon) to liczące około 9 milionów miasto, w którym większość ludzi przemieszcza się za pomocą skuterów. Skutery są bardzo popularnym środkiem transportu w Wietnamie. Ho Chi Minh jest ważnym ośrodkiem biznesowym i głównym portem morskim Wietnamu. To miejsce dość głośne, ale i pełne zielonych przestrzeni. Łatwo można tutaj podpatrzeć codzienność Wietnamczyków, gdyż w mieście tym osoby posługują się różnymi dialektami języka wietnamskiego, jest wiele kawiarni, a miasto wydaje się nigdy nie spać. W okresie kolonialnym w mieście tym panowali Francuzi, co ma znaczący wpływ na jego obecną architekturę.

Delta Mekongu – rozległe wody i zieleń

W tym miejscu główną atrakcją jest rzeka, rozlewająca się w wielką deltę. Wycieczka oferuje pływanie łodzią po rzece i widok tropikalnych ogrodów. Można nacieszyć się widokiem sadów. Delta Mekongu jest regionem uprawnym, stąd znajdują się tu pola ryżowe, stanowiące atrakcję samą w sobie dla turystów spoza Azji.

Angkor Thom i świątynia Angkor Wat

Kompleks świątynny w Angkor Thom powstał jeszcze w VIII wieku. Przez kolejne setki lat tradycją było wznoszenie nowych świątyń przez kolejnych władców. Świątynia Bayon, otoczona posągami, wyobrażającymi dobre duchy jest jak kapsuła czasu dla wszystkich, którzy pragną głęboko nasiąknąć duchem tego miejsca. Nie sposób pominąć tego punktu podróży, bo daje ono wspaniałą możliwość obcowania z pradawnymi tradycjami. Świątynia Angkor to miejsce znajdujące się na liście 10 miejsc na świecie wartych zwiedzenia.

Hanoi – największe obok Ho Chi Minh miasto Wietnamu

W Hanoi możemy ujrzeć mauzoleum wietnamskiego przywódcy, Ho Chi Minha i piękne pagody, ale jedną z głównych atrakcji pozostaje możliwość zaopatrzenia się w niepowtarzalne pamiątki. Wietman słynie z pięknych materiałów i sukien, na przykład ao dai to tradycyjny ubiór wietnamskich kobiet. Świątynia Literatury w Hanoi to kompleks budynków, zbudowany w 1070 roku, aby kształcono tam urzędników, zgodnie z naukami konfucjanizmu.

Co jeszcze zachwyci Cię w Wietnamie?

Inne atrakcje Wietnamu to, między innymi, Zatoka Ha-Long słynąca z unikalnego krajobrazu. W miejscu tym formacje górskie i skały wystają z wody, tworząc wzniesienia i groty. W Luang Prabang spotkać można mnichów i wiele osób związanych z tradycjami Wietnamu. Podobnie jak w innych miastach Wietnamu tutaj atrakcją również są targi, na których można przekonać się na własnej skórze, jak gwarny jest Wietnam i że jest większy niż większość turystów myśli, zanim wybierze się w swoją pierwszą podróż do tego miejsca. Krajowi temu nie brakuje energii i charakteru-ma w sobie mnóstwo życia, można poczuć się przytłoczonym, ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Chociażby Srebrna Pagoda w Wat Phnom (w sąsiadującej z Tajwanem Kambodży) to miejsce, które posiada podłogę wysadzaną srebrnymi płytkami, co jest bardzo imponujące. W budynku Srebrnej Pagody znajduje się świątynia królewska. Główne pomieszczenie stanowi skarbiec narodowy. Zawiera on złote posągi Buddy, królewską lektykę, a nawet bogato zdobioną szlachetnymi kamieniami figurę króla Norodoma.
Wietnam to państwo pełne barw, gwaru, z pięknymi świątyniami i krajobrazami, które tylko czekają, by się nimi zachwycić. Wietnam – wycieczki po nim przynoszą radość nawet najbardziej wymagającym turystom. Sam Wietnam i jego okolice pozostają na długo w pamięci zwiedzających.