Zabawki dla niemowląt

Zanim dziecko sięgnie po zabawki takie jak pilot do telewizora czy twoją komórką, warto wcześniej zaopatrzyć dziecko w zabawki dla niego przeznaczone.

Już od pierwszych miesięcy życia maluszek dzięki zabawie poznaje świat. Uczy się rozpoznawać kolory, kształty czy dźwięki. Zabawki dla niemowląt muszą spełniać sporo funkcji – uczyć, bawić, pokazywać świat. A nawet ocierać łzy i ułatwiać zasypianie.

Do wyboru są grzechotki o ciekawych kształtach, zabawki muzyczne, zabawki edukacyjne. A także  chodziki dla dzieci zachęcające do stawiania pierwszych kroków. Szczególnie polecane są zabawki interaktywnych, czyli takie  które opowiadają bajki czy grają ulubione melodie przed zaśnięciem.

Zabawki edukacyjne dla niemowląt

Zabawki dla niemowląt przede wszystkim powinny być bezpieczne dla maluszków. Choć wybór zabawek dla dzieci na rynku jest ogromny. Wcale nie jest łatwo wybrać taką, która będzie odpowiednia dla dziecka. Dostępne są między innymi maty edukacyjne, chodziki czy pozytywki.

Zabawki dla niemowląt rozwijają przede wszystkim trzy zmysły dziecka: wzrok, słuch oraz dotyk. Niemowlę do 3. miesiąca życia chętnie będzie obserwowało zabawki w kontrastowych kolorach czy cienie rzucane na ścianie przez projektor. W tym wieku niemowlęta zwykle chętnie wpatrują się w karuzelę kręcącą się nad łóżeczkiem.

Po 3. miesiącu życia przyda wam się mata edukacyjna. Pomoże ona dziecku w nauce obracania się oraz zachęci je do poznawania świata. Po 6. miesiącu życia zaczniecie używać pierwszych grzechotek, gryzaków, książeczek. Po 9. miesiącu sięgniecie po zabawki edukacyjne i interaktywne.

Zabawki edukacyjne dla dzieci wspierają zrównoważony rozwój już od pierwszych miesięcy życia. Pozytywnie wpływają na zdolności manualne, kształtują sprawność fizyczną, pobudzają spostrzegawczość i uczą logicznego myślenia.

Zabawki edukacyjne najczęściej wydają dźwięki i są bardzo kolorowe. Dzięki czemu dziecko staje się wrażliwsze na dużą ilość bodźców płynących z otoczenia. Różnorodność funkcji zabawek edukacyjnych powoduje, że nawet najbardziej kapryśne dzieci znajdą coś, co przykuje ich uwagę.

Poniżej przedstawiam kilka propozycji zabawek edukacyjnych dla niemowląt:

 1. Fisher Price Szczeniaczek Uczniaczek;
 2. Fisher-Price, garnuszek na klocuszek;
 3. Dumel Discovery, Robot Rysiek;
 4. Edukacyjny Stolik Malucha;
 5. Książeczka dla dzieci z dużymi rysunkami;
 6. Miękka kolorowa piłeczka dla malucha np. z dzwoneczkiem w środku;
 7. Kolorowe klocki.

Zabawki dla niemowląt 6 miesięcy

Każda zabawka przeznaczona dla sześciomiesięcznego dzieciaczka musi być doskonale wykonana. A także starannie zaprojektowana, aby dbać o jego rozwój, bawić. A także, żeby zapewniać bezpieczeństwo i spokój rodzicom. Kategoria zabawek dla 6-miesięcznego dziecka jest specjalnie skonstruowana, aby dzieci mogły bawić się tym, co akurat doskonale wpasowuje się w ich wiek i poziom rozwoju.

W kategorii zabawek od 6 miesiąca życia możemy znaleźć zarówno książeczki i maty edukacyjne. Oraz poduszki kurki czy kocyki dla niemowląt. Jest to kompleksowa kategoria, która swoją różnorodnością zachwyci każdą mamę. A jednocześnie sprawi, że dziecko nie będzie tak szybko nudziło. Zabawki na 6 miesięcy uczą i bawią.

Poniżej przedstawiam kilka zabawek dla 6-miesięcznych niemowląt:

 1. Materiałowa książeczka Mom’s Care;
 2. Miękkie klocki Baby Clemmy;
 3. Fisher price muzyczne turlaczki raczkowanie;
 4. Fisher Price, Piramidka z kółek;
 5. Fisher price motylek sorter kształtów;
 6. Kwadratowe kubki do składania z misiem;
 7. Zabawki do kąpieli: kaczuszki, żółwiki, żabki, młynki, kubeczki, garnki.